Spływy kajakowe: Czarna Nida, Nida, Bobrza
Spływy główne: - podstawowe szlaki obsługiwane przez firmę
Spływ średni
Spływ długi
Spływ bardzo długi
Uczestnicy spływów dojeżdżają i wysiadają w Morawicy koło Muszli Koncertowej na miejsce startu. Sami kierowcy z autami jadą na przystań (Baza) KAJARK w Nidzie, skąd zostaną dowiezieni busami po zostawieniu samochodów na miejsce startu.
Spływ krótki weekendowy popołudniowy
Uczestnicy spływów przyjeżdżają na przystań ( Baza) KAJARK w Nidzie, skąd rozpoczynają spływ. Po jego zakończeniu w Wolicy (Młyn) zostają przywiezieni busami na miejsce startu ( do samochodów).
szlaki obsługiwane przez firmę po ustaleniach z uczestnikami indywidualnie)
Spływ krótki
Spływ średni
Spływ średni
Szlaki te obsługiwane są po ustaleniach z uczestnikami przez firmę w sposób indywidualny (godziny, daty , transport i dostępność sprzętu).
Istnieje jednak możliwość ustalenia szlaku poprzez Państwa.
Wystarczy spojrzeć na mapkę poglądową, wybrać miejsce startu oraz poszczególne odcinki (zaznaczone na mapie), które chcecie przepłynąć. Po zsumowaniu kilometrów i czasu macie Państwo szlak kajakowy przez was wybrany do przepłynięcia.
Proszę pamiętać jednak, że odcinek który chcemy przepłynąć uzależniony jest od naszej kondycji fizycznej. Dla osób które nie są przygotowane polecamy szlaki co najwyżej średnie. Wybór oczywiście należy do Państwa.
Rzeka Nida jak głosi legenda swoją nazwę zawdzięcza Nidzie. Pięknej i mądrej dziewczynie. Żyła ona w czasach kiedy czczono kamiennych i drewnianych bożków. Zakochała się nieszczęśliwie w rycerzu Karsie (zwanym też Olbrom). Wykorzystał on jej miłość, później porzucił i ożenił się z inną. Złamał jej serce. Nida nie mogąc znieść tego bólu rzuciła się do rzeki i znalazła w niej ukojenie. Na pamiątkę tego smutnego wydarzenia jej imieniem nazwano rzekę.
Nida (156,2 km) jest rzeką nizinną o niskim spadku. Łączy Białą i Czarną Nidę w jedną rzekę w pobliżu miejscowości Brzegi. Swoją wstęgą podkreśla i wzmacnia piękno regionu przez który przepływa. Wijąc się pośród pól, łąk, lasów województwa świętokrzyskiego tworzy niezwykłe obrazy tej krainy. Wspaniale nadaje się do uprawiania turystyki kajakowej. Jej piaszczyste podłoże oraz ukształtowanie powoduje to, że jest rzeką łatwą do pływania kajakiem dla każdego uczestnika. Niektóre przeszkody które możemy spotkać na szlakach w postaci powalonych drzew, jazików, starych młynów dodają tylko uroków naszej wyprawie.